Biuletyn Informacji Publicznej Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Europejski Fundusz Społeczny Fundusze Europejskie Program Lokalny
kontrastWersja dla niedowidzących
rozmiar A- A A+
Strona główna Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Busku-Zdroku

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

DANE TELEADRESOWE

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

ul. Kościuszki 2a, 28-100 Busko-Zdrój

Biuro Obsługi Interesanta: +48 41 370 51 33

Sekretariat: +48 41 370 51 00, +48 41 378 44 42

e-mail: sekretariat@mgops.busko.pl

25 października w Klubie Seniora odbyło się spotkanie członków Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Oddział Powiatowy w Busku-Zdroju z przedstawicielem Państwowej Straży Pożarnej w Busku-Zdroju.
Na wstępie spotkania Pani Helena Cieślicka – Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej PSDOP w Busku-Zdroju przywitała pana Piotra Dziedzica, starszego kapitana PSP w Busku-Zdroju oraz wszystkich zebranych.
Pan Piotr Dziedzic wszystkich obecnych poinformował , że tematem jego pogadanki będzie „jak zabezpieczyć się przed zatruciem tlenkiem węgla”. Poinformował on między innymi słuchaczy, że czadu nie da się rozpoznać po zapachu lub dymie, nie da się go zobaczyć, usłyszeć czy poczuć dlatego też jest potocznie nazywany „cichym zabójcą”. Objawami , które mogą świadczyć o zatruciu tlenkiem węgla to : przyśpieszone bicie serca, osłabienie, ból głowy, duszność, senność, zawroty głowy, wymioty. W takim przypadku należy natychmiast przewietrzyć mieszkanie, ewakuować współmieszkańców, wyjść na zewnątrz na „świeże powietrze”, wezwać straż pożarną, udać się do lekarza lub wezwać pogotowie.

Prowadzący poinformował, że tak jak w całym kraju Państwowa Straż Pożarna w Busku-Zdroju bierze udział w ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”
Przybyli seniorzy dowiedzieli się dlaczego tak ważne jest zamontowanie w domu czujki tlenku węgla, gdzie i jak prawidłowo ją zamontować oraz jak obsługiwać urządzenie.
Na koniec spotkania prowadzący szczegółowo i wyczerpująco odpowiadał na wszystkie pytania zadawane przez osoby przybyłe na spotkanie, które bardzo były zainteresowane przedstawionym tematem.
Po dużej frekwencji przybyłych osób i dużym zainteresowaniu tematem bezpieczeństwa pożarowego w swoim domu, można wywnioskować, że istnieje potrzeba organizowania takich spotkań cyklicznie. Jednocześnie informujemy że członkowie Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Oddział Powiatowy w Busku-Zdroju, którzy prowadzą swoją działalność przy ulicy Różanej 2a, spotykają się w każdy ostatni piątek miesiąca w godzinach 15:00 – 18:00.
Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

 DSC08423