Biuletyn Informacji Publicznej Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Europejski Fundusz Społeczny Fundusze Europejskie Program Lokalny
kontrastWersja dla niedowidzących
rozmiar A- A A+
Strona główna Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Busku-Zdroku

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

DANE TELEADRESOWE

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

ul. Kościuszki 2a, 28-100 Busko-Zdrój

Biuro Obsługi Interesanta: +48 41 370 51 33

Sekretariat: +48 41 370 51 00, +48 41 378 44 42

e-mail: sekretariat@mgops.busko.pl

W dniu 14.12.2017r. zakończono monitorowanie sytuacji uczestników projektu. Potwierdzeniem postępu aktywizacji społeczno – zatrudnieniowej w wymiarze zatrudnieniowym są umowy potwierdzające zatrudnienie wśród 12 osób. Pośród dokumentów dostarczonych przez uczestników do biura projektu w okresie od 15.09.2017r do 14.12.2017r. znajdują się zarówno umowy zawarte na czas określony, jak również na stałe. Na tym etapie realizacji projektu- jego uczestnicy nie mają obowiązku informowania o ewentualnym podjęciu pracy.

Spośród 35 uczestników projektu, którzy w 2017r. rozpoczęli udział w projekcie pn. „Zainwestuj w siebie- zmień własną przyszłość" współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, 12 osób podjęło zatrudnienie.
Od momentu rozpoczęcia udziału w realizowanym projekcie, wszyscy uczestnicy brali udział w:

  • zajęciach grupowych z psychologiem, za których efekt uznano wzrost inteligencji emocjonalnej, wzmocnienie i wzrost samooceny, podniesienie zdolności komunikacyjnych, nabycie i rozwój wiedzy nt. zachowań asertywnych oraz sposobów radzenia sobie ze stresem;
  • zajęciach grupowych z doradą zawodowym, za których efekt uznano zdobycie wiedzy nt. możliwości przezwyciężania bierności społecznej i zawodowej, wzrost umiejętności autoprezentacji przy jednoczesnej zdolności przełamywania stereotypów, odkrycie i potwierdzenie swoich preferencji zawodowych;
  • zajęciach indywidualnych z psychologiem, za których efekt uznano pogłębienie wiedzy nt. własnej osobowości, nabycie umiejętności rozpoznawania swoich potrzeb życiowych, wzmocnienie postaw asertywnych i swojej samooceny;
  • zajęciach indywidualnych z doradą zawodowym, z których efekt uznano uaktualnienie i doprecyzowanie indywidualnej ścieżki zawodowej poprzez stworzenie indywidualnego planu działania polegającego na wskazaniu działań w odniesieniu do własnej sytuacji, a przy tym pozwalających na wybranie odpowiedniego co do swoich preferencji – kursu zawodowego.

Zajęcia które został wyżej opisane odbywały się na terenie Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Z kolei ich efekty zmierzono, a następnie zweryfikowano na podstawie ankiet, które uczestnicy uzupełniali na każdym ze szkoleń.
W dalszej kolejności- wszyscy uczestnicy projektu wzięli udział w kursie komputerowym.
Efektem jego ukończenia było uzyskanie przez uczestników projektu certyfikatów, ale i również wzrost samooceny związanej z zapoznaniem, bądź rozwój swojej wiedzy nt. wykorzystywania nowych technologii cyfrowych z zakresu obsługi komputera. Kurs komputerowy zorganizowany został na terenie Centrum Kształcenia Zawodowego w Busku – Zdroju.
Udział w przedstawionych wyżej formach szkoleń stanowi potwierdzenie nabycia przez wszystkich uczestników projektu – kompetencji.
Kolejnym etapem realizacji projektu, był udział uczestników w kursach zawodowych. Na podstawie wcześniejszej pracy, to sami uczestnicy deklarowali swój udział w wybranych szkoleniach. Były to kursy:

  • kucharz z podstawami obsługi kelnerskiej i barmańskiej+ obsługa kasy fiskalnej;
  • kierowca wózków jezdniowych z napędem silnikowym+ pracownik hurtowni i magazynu;
  • spawacz MAG +cięcie plazmą;
  • opiekunka medyczna z elementami masażu.

Na potrzeby uczestników zorganizowano szkolenie z zakresu eksploatacji urządzeń , instalacji i sieci energetycznych o napięciu do 1 kV i powyżej.
Efektem ukończenia kursów stało się podniesienie kwalifikacji zawodowych poprzez uzyskanie pozytywnego wyniku z egzaminu.
W dniu 28.02.2017r. - 15 uczestników projektu zakończyło w nim udział. Żadna z osób, które swój udział zakończyły na tym etapie , w okresie 3- miesięcznego monitorowania- nie dostarczyła potwierdzenia postępu aktywizacji społeczno – zatrudnieniowej w wymiarze zatrudnieniowym.
Pozostałe 20 osób wzięło udział w 6 - miesięcznych stażach zawodowych. Dzięki swojemu zaangażowaniu, aż 12 uczestników w okresie 3 miesięcznego monitoringu, trwającego do 14.12.2017r. potwierdziło swoje zatrudnienie. Na tym etapie, jak już wcześniej wspomniano - osoby,które wzięły udział w projekcie nie maja obowiązku informowania tutejszego Ośrodka Pomocy Społecznej o swoje sytuacji zawodowej.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za współpracę w całym okresie realizacji projektu tj. od 2016 roku, życząc jednocześnie dalszych sukcesów w życiu społecznym oraz zawodowym.