Biuletyn Informacji Publicznej Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Europejski Fundusz Społeczny Fundusze Europejskie Program Lokalny
kontrastWersja dla niedowidzących
rozmiar A- A A+
Strona główna Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Busku-Zdroku

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

DANE TELEADRESOWE

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

ul. Kościuszki 2a, 28-100 Busko-Zdrój

Biuro Obsługi Interesanta: +48 41 370 51 33

Sekretariat: +48 41 370 51 00, +48 41 378 44 42

e-mail: sekretariat@mgops.busko.pl

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Busku-Zdroju realizuje projekt konkursowy pn. „Rodzina Wspólna Troska" w ramach Osi Priorytetowej 9 Włączenie społeczne i walka z ubóstwem, Podziałania 9.2.1 Rozwój wysokiej jakości usług społecznych, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Projekt realizowany jest w partnerstwie. Liderem projektu jest Powiat Buski/Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Busku-Zdroju, partnerami są: Gmina Busko-Zdrój/Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Busku-Zdroju, Gmina Solec-Zdrój/Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Solcu-Zdroju, Caritas Diecezji Kieleckiej.
W ostatnim czasie dla wszystkich uczestników projektu wraz z opiekunami została zorganizowana jednodniowa wycieczka do Lublina. Podczas wycieczki uczestnicy zwiedzili Wzgórze Zamkowe, przepiękną Kaplicę Trójcy Świętej, największy zabytek miasta z freskami rusko – bizantyjskimi ufundowanymi przez Władysława Jagiełłę jako wotum za zwycięską bitwę pod Grunwaldem. Każdy uczestnik miał zapewnioną opiekę, a także transport, bilety wstępu oraz wyżywienie.

Dodatkowo w ramach projektu dla 35 osób niepełnosprawnych zostały zorganizowane warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy przed medycznej oraz warsztaty ze zdrowego odżywiania się. Warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przed medycznej były adresowane do osób niepełnosprawnych. Ich celem było nie tylko nauczenie podstaw pierwszej pomocy, ale także zasad bezpiecznego zachowania się w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu, ale przede wszystkim likwidowanie barier i stresu oraz uświadomienie osobom niepełnosprawnym, że mogą uratować życie. Warsztaty obejmowały moduły: bezpieczeństwo ratownika w miejscu zdarzenia, planowanie działań ratowniczych, badanie poszkodowanego w celu rozpoznania urazów, posługiwanie się standardowym zestawem ratunkowym, rany i ich zaopatrywanie, postępowanie w przypadku krwotoków, wstrząsu, postępowanie z nieprzytomnym, nagłe zatrzymanie krążenia, resuscytacja krążeniowo-oddechowa itp. W warsztatach wzięło udział 35 osób, o różnym stopniu niepełnosprawności. Szkolenie uświadomiło wszystkim, że osoby niepełnosprawne są zdolne do współdziałania ze służbami ratowniczymi, dając z siebie wszystko, aby ratować ludzkie życie. Drugi modułem warsztatów były warsztaty ze zdrowego odżywiania się które były prowadzone przez panią dietetyk Warsztaty miały na celu zapoznanie uczestników projektu z właściwymi zasadami odżywiania się, kształtowanie nawyków prozdrowotnych.
Przez cały okres realizacji projektu dla Amazonek realizowane są usługi usprawniająco rehabilitacyjne. Dodatkowo w każdą środę od godz. 8.30 do 10.30 dla wszystkich uczestników projektu oraz otoczenia odbywają się warsztaty z rękodzieła artystycznego oraz warsztaty z decoupage i plastyczne.
Zainteresowane osoby oraz rodziny zapraszamy do kontaktu z Biurem Projektu: Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Busku-Zdroju, ul. Kościuszki 2a, Świetlica Środowiskowa, nr tel. 41 370 51 35